Alexander Balandin: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Alexander Sergeevich Balandin poznati je ruski sportaš, gimnastičar, zaslužni majstor sporta Rusije, član ruskog nacionalnog tima za umjetničku gimnastiku.

Alexander Balandin: biografija, kreativnost, karijera, osobni život

Biografija

Alexander Balandin je gimnastičar koji je rođen 20. lipnja 1989. u Kareliji, odnosno u Petrozavodsku. Od djetinjstva, Sasha se volio baviti sportom, a u dobi od 5 godina majka ga je poslala u gimnastički odjel. Sasha je uvijek pokazivao volju za pobjedom i trudio se.

Slika
Slika

Karijerski početak

Vrlo brzo Sasha je postigao izvrsne rezultate i uspio postići najvišu razinu profesionalnosti, sudjelovao je na međunarodnim natjecanjima, već 2007. godine Sasha je zauzeo 3. mjesto na Svjetskom kupu. Na 10. svjetskom kupu, koji je održan u Moskvi, Sasha je zauzeo prvo mjesto, a 11. godine postao je pobjednik ruskog prvenstva.

Slika
Slika

U 12. godini, na Europskom prvenstvu, Aleksandar je zauzeo 2. mjesto. U Balandinovoj sportskoj karijeri nema pobjeda na Olimpijskim igrama: Sasha je želio ući na popis sudionika, ali je svoje mjesto ustupio Konstantinu Plužnikovu.

Ozbiljna ozljeda

Na žalost, govoreći na ruskom kupu, koji je održan u Jekaterinburgu, Balandin je neuspješno sletio i zadobio ozljedu bedrene kosti, sportaš se morao povući iz natjecanja. Aleksandar je preživio dvije velike operacije, koje su prošle bez problema.

Slika
Slika

Nakon operacija, Sasha je poslan u moskovski sanatorij. Balandin se brzo oporavio i nastavio trenirati u prijašnjoj formi. Nakon restauracije, Alexander je zakomplicirao svoj program izvedbe, zakomplicirajući neke elemente.

Nastup na Olimpijskim igrama

Bližio se najvažniji trenutak u Balandinovoj karijeri - Olimpijske igre, koje su se održavale u Engleskoj, 12. godine, upravo je Sasha postao glavni kandidat za sudjelovanje. Nažalost, sportaš na ovim Olimpijskim igrama nije osvojio niti jednu medalju.

Slika
Slika

Suci, sportaši i gledatelji jednoglasno su tvrdili da je Aleksandar zaslužio srebrnu medalju. Na ovoj olimpijadi Aleksandar je zauzeo tek 4. mjesto, pobjeda je bila vrlo blizu.

Druge olimpijske igre

2014. godine na Europskom prvenstvu Balandin je osvojio dvije zlatne medalje, jednu u pojedinačnoj, a drugu u ekipnoj konkurenciji. Nakon natjecanja, Aleksandar je morao na operaciju, prošla ozljeda je učinila svoj danak.

Slika
Slika

Nakon operacije, Sasha se vratio treningu, ali ih je proveo na pola puta. Valjalo je zaboraviti na Olimpijske igre koje su se održale u Rio de Janeiru, 16. godine. Sasha je shvatio da je ovo zadnja šansa za dolazak na Olimpijske igre, Balandin je završio svoju sportsku karijeru.

Sada Sasha radi kao trener u Školi viših sportskih vještina.