Jason Brown: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Jason Brown izvanredan je klizač koji predstavlja Ameriku. Na petom je mjestu međunarodne ljestvice klizačkog saveza.

Jason Brown
Jason Brown

Biografija

Rano razdoblje

Jason Brown rođen je u Los Angelesu 15. prosinca 1994. Roditelji su ga stavili na klizaljke u dobi od 4 godine. Dječak je naučio klizati na drugom treningu. Mama nije zanemarivala takav potencijal. O prvim postignućima sina ispričala je dječjem treneru, koji je Jasona odmah odveo u njegovu sekciju.

Jason nije volio ići u školu. Ostao sam bez nastave da bih klizao na ledenoj areni. Obitelj je simpatizirala djetetov hobi, ali postavili su uvjet - dobiti pristojnu svjedodžbu o srednjem obrazovanju. Tip nije razočarao. Nije se odmaknuo ni od sporta.

Karijera

Njegov debi na juniorskom prvenstvu SAD-a održao se 2010. Brown je postigao maksimalan broj bodova. Također je dva puta stigao do finala juniorskog Grand Prixa.

Jason se više puta deklarirao u juniorskom svjetskom prvenstvu, ali nije se popeo iznad druge stepenice postolja. No, njegove su kolege više puta zauzele cijelo postolje turnira. SAD su poznate po školi jednodijelnog klizanja.

2001. godine Brown je debitirao u konkurenciji seniora. Konkurencija je bila puno jača nego na startima juniora. Jason dugo nije mogao pokazati visoku razinu klizanja.

Slika
Slika

Olimpijska sezona bila je uspješna. Sportaš je uspio postati viceprvak u Njemačkoj, ali nije uspio doći do finala.

Na američkom prvenstvu 2014. Jason je klizao profesionalno, zaradivši najviše ocjene u svojoj prvoj vožnji. U kratkom programu završio je na trećem mjestu. Ovo je zatvorilo put do pobjede. Brown je osvojio srebrnu medalju. Sljedeći dan bio je uključen u američki sastav za 22 Olimpijske igre. U besplatnom programu Brown je predstavljao Sjedinjene Države na četvrtom mjestu. Zahvaljujući dobrom najmu, šanse momčadi za broncom su se povećale.

Prvo međunarodno testiranje donijelo je Jasonu 3. mjesto. Napeti režim devastirao je sportaša, odbio je nastupiti na svjetskom prvenstvu.

U jesen 2014. Jason Brown postao je prvak njemačkog turnira u Nebelhornu. Mjesec dana kasnije, pokazao je slab nastup na moskovskoj pozornici, smjestivši se u sredinu tablice. Na američkom prvenstvu u početku je bio favorit i osvojio glavni naslov.

Slika
Slika

Zima 2015. je uzbudljivo razdoblje u životu sportaša. Jason se natjecao u korejskom prvenstvu, ušavši među šest najboljih klizača. Sezona je završila Svjetskim kupom u Japanu. Brown je kući donio zlatnu medalju.

Prvi nastup u novoj sezoni dogodio se na Lombardijskom kupu. Brownu je nedostajalo nekoliko bodova da stigne do prvog mjesta. No, nastupi na ledu drugih prvenstava bili su manje uspješni.

Brown je svoju drugu olimpijsku sezonu otvorio srebrnom medaljom u Anaheimu. Sličan rezultat pokazao je u Bergamu, a kasnije i u Kanadi.

Na kraju sezone, Jason se odlučio oprostiti od svog trenera. Od 2018. radi pod vodstvom Briana Orsera.