Anna Blinkova: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Anna Blinkova jedna je od najperspektivnijih tenisačica Rusije. U juniorskoj ljestvici bila je treći reket svijeta. Serenu Williams smatra svojim idolom.

Anna Blinkova rođena je 10. rujna 1998. Djevojčica je rano naučila čitati i pisati. U dobi od 4 godine počela je igrati tenis, glazbu i vizualne umjetnosti. Kasnije je na ovaj popis dodan i šah. Sve što je Anya poduzela, uspjelo je.

S vremenom, ostavivši većinu svojih hobija, zaboravivši na kreativnost, Blinkova je strmoglavo krenula u sport. Roditelji su podržali izbor svoje kćeri.

Slika
Slika

Unatoč činjenici da je trening oduzimao puno vremena, Anna ih je uspješno kombinirala sa svojim studijama. Uvijek je obrazovanje shvatala ozbiljno. Školu je završila sa zlatnom medaljom.

Karijera

Anna je svoju prvu ozbiljnu tenisku nagradu osvojila s 15 godina. Bilo je to Europsko prvenstvo za mlade. Srebrna medalja dodijeljena je s velikim poteškoćama i potaknula Anyin interes za profesionalni sport.

U ljeto 2014. Blinkova je uzela broncu, igrajući za rusku reprezentaciju na Europskom prvenstvu. Kasnije je djevojka dobila titulu majstora sporta Rusije.

Slika
Slika

Osvojio 5 ITF naslova - dva pojedinačno, tri parova. U 2015. godini Anya se samouvjereno plasirala u finale juniorskog Wimbildona, ali izgubila je od druge ruske tenisačice Sophije Zhuk. Blinkova je zauzela treću liniju na ljestvici juniorki.

Sportašica se kladila na WTA natjecanje, gdje je debitirala 2015. Prošla je 2 kruga kvalifikacija, ali u prvom je krugu bila slabija od Anna-Lene Friedsam iz Njemačke.

Slika
Slika

Pokazala je čistu igru u prvom meču WTA 2016., pobijedivši Anastasiju Sevastovu iz Latvije u 1/16 finala Kupa Kremlja. Prije sastanka s Annom Konyukh iz Hrvatske, Ruskinja se morala povući iz natjecanja. Uzrok je ozljeda tetiva.

2017. godine Anna Blinkova debitirala je na Grand Slam mjestu. Bio je to Australian Open. Ruskinja se uspješno kvalificirala. Samopouzdano je pobijedila Monicu Niculescu iz Rumunjske. Drugi krug bio je ozbiljan test. Igra nije uspjela odmah, Anya se pokazala puno slabijom od Čehinje Karoline Plishkove. Ruska sportašica rehabilitirala se u meču II svjetske skupine, gdje je ruska momčad igrala protiv tajvanske reprezentacije. U tandemu s Anom Kalinskajom, Blinkova je pobijedila Zhan Jinwei i Xu Jingwen.

Slika
Slika

Početak 2018. godine za Annu je teško razdoblje. Progonili su je štetni porazi i ozljede. Nakon plasmana na Australian Open, ruski sportaš izgubio je od Amerikanca u prvom kolu. U proljeće iste godine postala je pobjednica ITF turnira u Francuskoj.

Stručnjaci vjeruju da će se Anna Blinkova i dalje izjašnjavati, u njoj vide veliki potencijal. Trenira 6 puta tjedno po 2 sata dnevno, ponekad i više.

Slika
Slika

Mlada, ali slavna Anna već je uspjela osvojiti oko 100 pehara na turnirima različitih razina. Serenu Williams i Mariju Šarapovu smatra idolima u sportu.

Dok je Anna Blinkova usko angažirana u razvoju svoje karijere, posao je na prvom mjestu. Djevojka ne reklamira svoj osobni život.