Anna Shevchenko: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Ševčenko Anna Vitalievna poznata je kazahstanska skijašica. Sudionik Univerzijade 2017. u Alma-Ati, osvajač zlatne medalje.

Anna Shevchenko: biografija, kreativnost, karijera, osobni život

Biografija

Budući sportaš rođen je u kolovozu 1993. godine četvrtog. Djevojčica je od malih nogu bila vrlo aktivna i voljela se baviti sportom. Roditelji se dugo nisu mogli odlučiti o izboru sportske sekcije. Kad je Anya bila u srednjoj školi, počeli su se baviti skijanjem na tjelesnom, a izbor se zaustavio na skijaškom dijelu. U dobi od deset godina počela se ozbiljno baviti ovim sportom.

Djevojčica se vrlo brzo navikla i počela napredovati iz godine u godinu. Na juniorskoj razini brzo je postigla visoke rezultate i potom je primljena u reprezentaciju Kazahstana. Tri puta je sudjelovala na svjetskim prvenstvima.

Profesionalna karijera

Slika
Slika

2013. godine, pod strogim vodstvom svog mentora Aleksandra Kursakova, Anya Shevchenko prošla je sve potrebne standarde i dobila titulu majstorice sporta. Iste godine debitirala je za seniore u Svjetskom skijaškom kupu. Sudjelovala je i na natjecanjima koja su se održavala u Bjelorusiji, tamo osvojila brončanu medalju.

2014. donijela je sportašu čitav niz raznih nagrada. Na državnom prvenstvu Kazahstana u utrci na 5 km djevojčica je osvojila zlatnu medalju. U masovnom startu završila je treća i osvojila broncu. Na međunarodnoj FIS pozornici, održanoj u Kontiolahtiju, Ševčenko je pobijedila u utrci na pet kilometara u klasičnom stilu i dodala još jedno zlato u svoju kasicu kasicu.

Slika
Slika

Pravi uspjeh došao je do talentiranog sportaša 2017. godine. Na domaćoj Univerzijadi, koja je održana u Almatyju, Anna je odjednom osvojila pet različitih nagrada. Tri od njih su brončane u utrci na 15 km, klasičnoj na 5 km i u utrci na 5 km. U štafeti 3x5 km Ševčenko je osvojio srebrnu medalju. A pravi trijumf čekao je skijaša u štafeti mješovite momčadi, gdje je reprezentacija Kazahstana uzela zlatnu medalju.

Osim sportskih nagrada, trijumfalni nastup na domaćim natjecanjima djevojčici je donio i vlastiti stan. Impresionirani uspjehom sportaša, dužnosnici su odlučili ohrabriti skijaše. A guverner regije Pavlodar, odakle Anna dolazi, predao je djevojci ključeve stana za doprinos pobjedi.