Stepan Maryanyan: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Stepan Maryanyan jedan je od grčko-rimskih hrvača s najviše obećanja. Ima nekoliko pobjeda na prvenstvima Rusije, Europe i svijeta. Jedino se olimpijska nagrada ne nalazi u Marjanjanovoj kasici kasici, a sportašu je to glavni sportski san.

Stepan Maryanyan: biografija, kreativnost, karijera, osobni život

Biografija: rane godine

Stepan Mailovich Maryanyan rođen je 21. rujna 1991. u selu Dinskaya, blizu Krasnodara. Otac ga je doveo u sport. Kad je Stepan imao 9 godina, počeo je pohađati grčko-rimsku rvačku sekciju u selu. U početku ovaj sport nije volio zbog velikih opterećenja. Stepan se na svaki mogući način suprotstavio nastavi, pobjegao s treninga prije vremena.

Međutim, otac mu nije dopustio da napusti sport. U armenskim obiteljima roditeljska riječ je zakon, pa je Stepan nastavio trenirati. Kasnije će u intervjuu primijetiti da je zahvalan ocu što mu nije dopustio da napusti sport. Do 11. godine Stepan je bio uključen u trenažni proces i više nije mogao živjeti bez grčko-rimskog hrvanja.

Kao tinejdžer, Marijanjan je aktivno sudjelovao na raznim natjecanjima gradskog i regionalnog značaja. U njegovoj kasici prasici u tom je razdoblju nekoliko desetaka medalja različitih apoena.

Slika
Slika

Karijera

Ruski kup 2012. bilo je Stepanovo prvo uspješno natjecanje među odraslima. Tada je zauzeo drugo mjesto, što je bilo jako sretno. Iste godine, Maryanyan je uzeo srebro na Grand Prixu posvećenom sjećanju na slavnog hrvača Ivana Poddubnyja. Iste sezone Stepan je postao treći u ruskom grčko-rimskom prvenstvu u hrvanju.

Sljedeća je godina bila vrlo uspješna za Marijanjana. Osvojio je zlato na dva značajna turnira: Grand Prixu Ivana Poddubnyja i Svjetskom kupu. Na ruskom prvenstvu i Kupu europskih nacija Stepan je bio treći.

Slika
Slika

Tijekom cijele 2014. godine Maryanyan se nije natjecao zbog ozljede. Sljedeće sezone postao je prvak Europskih olimpijskih igara koje su se održavale u Bakuu. U jednom intervjuu sportaš je priznao da mu se ta pobjeda najviše pamti.

Stepan je 2017. godine već bio „solidni“broj jedan u kategoriji do 60 kg u ruskoj reprezentaciji u grčko-rimskom hrvanju. Sezonu je započeo trećim mjestom na Grand Prixu Ivana Poddubnyja. Na proljeće je osvojio Svjetski kup, a na ljeto je prvi put postao prvak države i zajamčio si mjesto u nacionalnoj momčadi za nadolazeće prvenstvo planeta.

Slika
Slika

Maryanyan je otišao na svjetsko prvenstvo, koje se održavalo u Parizu, kako bi pobijedio, ali je izgubio jednu borbu i na kraju postao treći. Stepan je svoju "broncu" posvetio Rusiji. Tri mjeseca kasnije, osvojio je Europski kup nacija.

U ljeto 2019. godine, Maryanyan je ponovio uspjeh u Bakuu prije četiri godine, ponovno postajući pobjednik Europskih igara. Sad su sve misli sportaša zauzete pripremama za Olimpijske igre u Tokiju.

Osobni život

Stepan Maryanyan pokušava ne oglašavati svoju obitelj. Na njegovim društvenim mrežama možete vidjeti samo slike s treninga i natjecanja. Međutim, u jednom intervjuu sportaš je rekao da ima suprugu i kćerkicu.