Ksenia Perova: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Veliki sport zahtijeva da osoba u potpunosti koncentrira svoju fizičku i psihološku snagu. Mnogo ovisi i o kvalifikacijama trenera. Olimpijska prvakinja Ksenia Vitalievna Perova počela je trenirati streličarstvo u ranoj dobi.

Ksenia Perova

Startni uvjeti

Donedavno se vjerovalo da su seoska djeca zdravija od gradske. Ta zapažanja potvrđuju vojna privlačnost i dostignuća u sportu. Ksenia Vitalievna Perova rođena je 8. veljače 1989. godine. Obitelj je živjela u uralskom gradu Lesnoy. U ovom su naselju tijekom projektiranja i izgradnje stvoreni svi potrebni uvjeti za tjelesni odgoj i sport.

Slika
Slika

Školarci i mladi imali su priliku učiti u raznim sekcijama i klubovima. Na zatvorenom klizalištu bio je odjeljak za umjetničko klizanje. Na bazenu su bili angažirani plivači i vaterpolisti. Bili su i dobri uvjeti za trening hrvača i boksača. Ksenia Perova, kao i većina njezinih vršnjaka, okušala se u prikladnim oblicima. Igrala je košarku. Izašao sam na led i pokušao naučiti standardne pokrete umjetničkog klizanja. Pohađala je plivačku sekciju. Sva ova ispitivanja i ispitivanja nisu privlačila niti nadahnjivala.

Perova je u sekciju za streličarstvo ušla slučajno. Jednom ju je bliska prijateljica pozvala na trening. U sportskoj školi "Fakel" trenažni proces postavljen je u skladu sa svim pravilima i propisima. Isprva je djevojčica učila bez puno entuzijazma. Oružje je ispalo iz ruke. Strijele su letjele u sasvim drugom smjeru. Trener, koji je u djevojci vidio potrebne kvalitete, imao je puno truda da ne odustane.

Slika
Slika

Prvi koraci

Nakon prvih uspješnih nastupa, Perova je stekla povjerenje u svoje sposobnosti. Intenzivan trening prihvatila je zdravo za gotovo. U određenoj fazi svoje sportske karijere, perspektivni je strijelac morao kombinirati pripremu za natjecanja i ispite u školi. Ksenia je ušla u rusku reprezentaciju kad je imala šesnaest godina. Bilo je moguće steći specijalizirano obrazovanje za početnike. Nakon škole ušla je na Uralski institut za tjelesni odgoj.

Svi turniri i rezultati jasno su zabilježeni u biografiji uralske sportašice. Sportska karijera Perove razvija se progresivno, bez uspona i padova. Treba napomenuti da Ksenia često pobjeđuje zbog svojih voljnih kvaliteta. 2008. godine na Europskom prvenstvu postala je brončana u ekipnom prvenstvu i zauzela deseto mjesto u pojedinačnoj konkurenciji. Godinu dana kasnije, na Svjetskom dvoranskom prvenstvu, Perova je osvojila ekipnu broncu, ali tek 23. u pojedinačnom prvenstvu.

Na sljedećem turniru, koji je godinu dana kasnije održan u Italiji, ruska je momčad postala europski prvak, porazivši španjolsku momčad u posljednjem gađanju. U pojedinačnom poretku Perova se popela na 17. mjesto. U tom kontekstu, važno je napomenuti da točnost strelice koja pogađa cilj ovisi o vremenskim uvjetima. Ako vjetar puše stabilno u jednom smjeru, strijelac, ciljajući, vrši odgovarajuću korekciju. S godinama se smjer i snaga vjetra mijenjaju, pa ne treba očekivati visoke rezultate gađanja.

Slika
Slika

Rezultati i promašaji

Natjecanje u streljaštvu bilo koje razine timski je sport. Svaki reprezentativac daje svoj doprinos ukupnoj pobjedi. U proljeće 2012. Perova je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila naslov europskog prvaka. Ostvareni rezultat osigurao joj je mjesto u nacionalnoj momčadi zemlje za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu. Ove olimpijske igre bile su krajnje nesretne za strijelce iz Rusije. Perova nije uspjela proći u četvrtfinale, a momčad je na četvrtom mjestu ostala bez medalja. Djevojke su zbog nedostatka iskustva pretrpjele dosadan i uvredljiv poraz. Ovu dijagnozu postavili su stručnjaci.

Na svjetskom prvenstvu 2015. godine ruska je momčad samopouzdano osvojila zlatne medalje. Važno je napomenuti da su u polufinalnom gađanju Rusi "pucali" na korejske strijelce. Ova pobjeda je dala snagu za daljnju borbu. Činjenica je da se u Koreji streličarstvo smatra nacionalnim sportom. Tamo, čak i u školama, proučavaju odgovarajući predmet i savladavaju tehniku gađanja. U finalu je naša momčad uvjerljivo pobijedila sportaše iz Indije.

Slika
Slika

Eseji o osobnom životu

Na Olimpijskim igrama 2016. u Rio de Janeiru ruski su strijelci osvojili srebrne medalje. Već poznata i autoritativna Ksenia Perova bila je nezadovoljna postignutim rezultatom. Glavna ideja upućena novinarima bila je da sportaš ne treba stati u svom razvoju. Potrebno je raditi redovito i ciljano, poboljšavajući i uglađujući slabosti.

Trenutno je glavni zadatak ruske reprezentacije osvajanje zlatnih medalja na sljedećoj olimpijadi. Stvorena je dovoljna rezerva za postizanje cilja. U jesen 2017. Perova je dobila svjetski naslov. Naporan rad, kreativnost i samopouzdanje glavni su potencijal ruskih strijelaca.

Osobni život Ksenije Perove razvio se pouzdano i dugo. U zakonskom je braku već nekoliko godina. Muž i žena odgajaju kćer. Glava obitelji nema nikakve veze sa sportom. Perova je odlikovana Medaljom za zasluge za domovinu. Dobila je titulu zasluženog majstora sporta Rusije. Sportaš se priprema za sljedeće Olimpijske igre koje će se održati 2020. godine.