MFM - 2016: Prikaz Utakmice Bjelorusija - Češka

Dan prije nove 2016. godine, omladinska hokejaška reprezentacija Bjelorusije trebala je odigrati završnu utakmicu grupne faze svjetskog prvenstva. Suparnici bjeloruskoj momčadi bili su vršnjaci iz Češke.

MFM - 2016: prikaz utakmice Bjelorusija - Češka

Reprezentacija Bjelorusije izgubila je sve šanse za plasman u fazu doigravanja Svjetskog hokejaškog prvenstva za mlade 2016. godine. S druge strane, Česima je bila potrebna pobjeda da bi zauzeli više mjesto u skupini B.

Utakmica je započela s prednošću češke reprezentacije, ali ova je momčad prvi udarac u okvir cilja uputila tek nakon 10 minuta. Bjeloruski hokejaši također se nisu istakli s puno udaraca prema vratima Čeha, međutim šanse za pogodak i dalje su se pružale na češki gol. Prvi pogodak na utakmici postigli su u 16. minuti Česi, što nije uslijedilo iz tijeka susreta. Shimon Stranski realizirao je izlaz dva prema jedan. Na kraju razdoblja Česi su pritisnuli reprezentaciju Bjelorusije do gola, ali rezultat na semaforu se nije promijenio prije odmora.

Nije prošla niti minuta u drugom dijelu kada je branič bjeloruske reprezentacije Stepan Falkovsky realizirao randevu s vratarom. Rezultat je osvijetlio neriješen rezultat 1: 1. Nakon toga, timovi su počeli igrati otvoreni hokej, brzo prolazeći srednju zonu. U 31. minuti Bjelorusija je ponovno zabila. Yegor Shangovich ostvario je većinu. Česi su brzo odgovorili. Dominic Lakatos, nekoliko minuta kasnije, zamijenio je klub bacanjem s plave linije i rezultat je ponovno postao izjednačen (2: 2). Međutim, momčad Bjelorusije ipak je predahnula, vodeći rezultat. Još jednom je ostvarena brojčana prednost. U 38. minuti Vladislav Goncharov najjačim ubačajem s plave linije natjerao je vratara Češke na kapitulaciju.

U posljednjih dvadeset minuta češka je reprezentacija znatno povećala aktivnost pred protivničkim golom, što je urodilo plodom. U 53. minuti Jiri Smeikal, a nekoliko minuta kasnije, Radik Vesely osigurao je Češku prednost, pogodivši na pak. Na semaforu su prikazani brojevi 4: 3, što ukazuje na prednost mladih čeških hokejaša.

Reprezentacija Bjelorusije na kraju susreta povukla je vratara, ali to je dovelo tek do petog pogotka češke reprezentacije. Istakao se Dominik Mashin, koji je utvrdio konačni rezultat susreta - 5: 3 u korist češke momčadi.