Kristina Ilchenko: Biografija, Kreativnost, Karijera, Osobni život

Sadržaj:

Ilchenko Kristina Sergeevna - poznata ruska biatlonka, majstorica sporta Ruske Federacije. Trostruki svjetski prvak u ljetnom biatlonu među juniorima.

Kristina Ilchenko: biografija, kreativnost, karijera, osobni život

Biografija

Budući sportaš rođen je u srpnju 1993. 17. u ruskom gradu Labytangi. Christina je bila aktivno dijete od malih nogu i voljela je sport. U polarnom gradu izbor dijelova nije bio baš velik, a djevojčica je upisana u skijaški dio. Christina je zaista uživala u skijanju, a treneri su u njoj vidjeli dobar potencijal. Kasnije je odlučeno otkriti ovaj kreativni talent u biatlonu, a djevojčica je prebačena u lokalnu omladinsku sportsku školu, gdje su djeca trenirala ovaj sport. Prvi mentor budućeg biatlonca bio je poznati zaslužni trener Rusije Khamit Akhatov, i sam bivši biatlonac.

Pod vodstvom iskusne učiteljice Christina se brzo razvila i prerasla lokalnu razinu natjecanja. U srednjoj školi preselila se u grad Tjumenj, gdje je počela nastupati na domaćim turnirima u Rusiji, predstavljajući regiju Tjumenj na natjecanjima.

Slika
Slika

Profesionalna karijera

Unatoč ranim uspjesima i visokim rezultatima na juniorskoj razini, Ilchenko dugo nije mogao napredovati više. Domaći nastupi bili su maksimum, a djevojka nije pozvana u reprezentaciju.

Debi na međunarodnoj razini dogodio se 2014. godine, kada je djevojka pozvana u reprezentaciju za sudjelovanje na Europskom prvenstvu. Radost dugo očekivanog događaja bila je kratkog vijeka, Ilčenkovi rezultati bili su izuzetno niski: u potrazi je zauzela tek deveto mjesto, a u sprintu petnaesto.

Slika
Slika

Sljedeće godine Kristina je, kao dio reprezentacije, sudjelovala na Zimskoj univerzijadi, gdje su također bili niski rezultati. U masovnom startu zauzela je samo petnaestu poziciju, ali u sprintu slika je izgledala bolje: djevojka je, počevši od 26. mjesta, utrku završila na šestom mjestu.

Na razini odraslih nastavila je nastupati na ruskom domaćem prvenstvu, a ovdje su uspjesi bili uočljiviji. Ilčenko nema visoku razinu gađanja, ali jedna je od najbržih skijašica u zemlji, što joj je često nadoknađivalo pogreške na natjecanjima. Christina je 2015. godine osvojila prvu medalju na državnom prvenstvu.

Slika
Slika

Iste godine djevojka je dobila neobičnu ponudu: pozvana je da igra za reprezentaciju Bjelorusije. Već u studenom sudjelovala je na Svjetskom prvenstvu, gdje je u potjeri zauzela 54. mjesto. Do danas je ovo najbolji rezultat sportašice u njenoj karijeri.